HUMÉNEČKO 

je folkrockové seskupení, vzniklo v roce 2013 spojením muzikantů působících ve folklorních souborech ve Strážnici a muzikantů z rockových kapel na Horňácku. Výsledkem této fúze jsou 4 autorská CD:

- Vrba (2015), jejímž kmotrem se stal frontmen skupiny Banjo Band Ivan Mládek,

- Náhodní známí (2017), které pokřtil legendární horňácký primáš Martin Hrbáč,

- Kouřové signály (2020),

- Za duhou (2023), kmotrem se stal Zdeněk Hrachový ze skupiny Fleret a v několika písních se jako host představil herec a hudebník Petr. H. Batěk.

V průběhu let získalo Huménečko několik ocenění:

- v roce 2017 se v písničkové soutěži Notování stalo vítězem Rady Notování a tento rok byl pro skupinu úspěšný i v jiné oblasti - za animovaný videoklip s názvem O vojně získal jeho tvůrce Martin Siuda na mezinárodním studentském filmovém festivalu Opavský páv 1. místo v kategorii hudební videoklip a současně i cenu diváků. Tento klip se také umístil na 2. místě na festivalu amatérských hudebních videoklipů FESTKLIP,

- v roce 2018 skupina zvítězila na festivalu Okolo Třeboně v soutěži Houpací kůň,

- v roce 2019 na posledním 44. ročníku festivalu Mohelnický dostavník získala skupina jako jediná za celou dobu festivalu hned 5 ocenění: Cena TV Noe, Cena Českého rozhlasu Olomouc, Cena diváků nejlepší skupině, Cena diváků – Cena sympatie a Hlavní cena poroty nejlepší skupině,

- v roce 2020 získala skupina ve finále ePorty Cenu Českého rozhlasu Olomouc,

- v roce 2022 se Huménečko v Karviné umístilo na 2. místě v soutěži Moravský vrabec.

Za svou relativně krátkou dobu působnosti Huménečko vystupovalo na jednom pódiu s mnoha známými kapelami, jako je např. Spirituál kvintet, Čechomor, Fleret, B-Side Band v čele s Vojtou Dykem, Hradišťan, No Name, Anna K. či Petr Bende & band.

Vytvořte si webové stránky zdarma!